شیوه یاب

شیوه بافت شنل بافتنی با میل

دسته بندی : بانوان مد و زیبایی     تاریخ : ۱ آبان ۱۳۹۵     بازدید : 98

آموزش بافت شنل بافتنی با میل

آموزش بافت شنل بافتنی با میل (پانچو با دو میل) را برای شما در نظر گرفته‌ایم. امیدواریم که خوشتان بیاید و بتوانید آن را ببافید و استفاده نمایید.

سایزها: از بین اعداد داده شده عدد اول برای سایز Small و Medium باهم، عدد دوم برای سایز Large، عدد سوم برای سایز XL/XXL و عدد چهارم برای ساز XXXL هست.
اندازهای نهایی: دور سینه ۱۲۴-۱۳۸-۱۵۲-۱۶۸ سانتیمتر.
طول: ۴۴-۴۷-۵۰-۵۳ سانتیمتر.

وسایل لازم برای بافت شنل بافتنی با میل:

۸۰۰-۹۰۰-۱۰۰۰-۱۱۰۰ گرم کاموا.
میل گرد سایز ۱۵ میلیمتری.
دکمه سه عدد.

کاموا و میل مورد استفاده باید جوری باشد که با ۷ دانه در ۸ ردیف با مدل یک ردیف رو یک ردیف زیر دارای ابعاد ۱۰*۱۰ سانتیمتر باشد.

نکات لازم برای بافت شنل بافتنی با میل:

کاهش‌ها: تمام کاهش‌ها را در روی کار انجام دهید.
کم کردن قبل از علامت: یکی را نبافته بگیرید، یکی ببافید، نبافته را روی بافته‌ها بیاورید.
کم کردن بعد از علامت: دو تا یکی کنید.

شروع بافت شنل بافتنی با میل

۱۰۷-۱۱۹-۱۳۱-۱۴۳ دونه (این تعداد شامل ۴ دانه در جلو برای لبه‌ها است) در میل‌های گرد ۱۵ میلیمتری سربیاندازید. یک ردیف از پشت کار به رو ببافید سپس با کشباف ادامه دهید. البته ۴ دانه اول و آخر به عنوان لبه هست و باید همیشه به زیر ببافید. کشباف را با سه تا زیر، سه تا رو ببافید و با ۳ تا زیر تمام کنید. کشباف را ادامه دهید تا اندازه ۲۰ سانتیمتر شود.

حالا با روی کار به شرح زیر ادامه دهید:

۴ دانه ابتدائی و انتهایی را همواره به زیر ببافید. از زیر سه تا یکی کنید، ۱ ژوته بزنید، سه تا از رو ببافید، فاصله بین را در ۴۸-۵۴-۶۰-۶۶ دانه تکرار کنید. یک ژوته بزنید، از زیر سه تا یکی کنید، یک ژوته بزنید، سه تا از رو ببافید، یک ژوته بزنید، از زیر سه تا یکی کنید، فاصله بین را در ۴۸-۵۴-۶۰-۶۶ دانه بعد تکرار کنید و با چهار دانه به زیر لبه تمام کنید.

حالا تعداد دانه‌ها ۹۱-۱۰۱-۱۱۱-۱۲۱ می‌باشد.

چهار علامت به شرح زیر در روی میل بگذارید: علامت یک بعد از ۱۴-۱۶-۱۸-۲۰ دونه، علامت دوم بعد از ۳۴-۳۸-۴۲-۴۶ دانه، علامت سوم بعد از ۵۷-۶۳-۶۹-۷۵ دانه، علامت چهارم بعد از ۷۷-۸۵-۹۳-۱۰۱ دونه، بعد از آخرین علامت ۱۴-۱۶-۱۸-۲۰ دانه باقی خواهد ماند.

با یک ردیف زیر یک ردیف رو ادامه دهید ۴ دانه ابتدا و انتها را همواره به زیر ببافید.

وقتی اندازه کار ۲۸ سانتیمتر شد، یک دانه در هر طرف تمام علامت‌ها کم کنید (۸ دانه باید در طی این ردیف کم شود). عمل کم کردن را یک ردیف در میان به تعداد ۶-۷-۸-۹ بار انجام دهید (تعداد دانه‌های باقی‌مانده بعد از این کاهش‌ها ۴۳-۴۵-۴۷-۴۹). وقتی اندازه کار تقریباً ۴۴-۴۷-۵۰-۵۳ سانتی‌متر شد ۴-۶-۱-۳ دانه در طی یک ردیف از روی کار کم کنید (از ۴ دانه لبه کم نکنید). تعداد دانه‌های باقیمانده ۳۹-۳۹-۴۶-۴۶. یک ردیف رو از پشت کار ببافید و با کشباف به صورت زیر ادامه دهید:

۴ دانه ابتدا و انتها را همواره به زیر ببافید، سه تا رو، ۴ تا زیر، فاصله بین را تکرار کنید و با سه تا رو تمام کنید و چهار دانه آخر را هم به زیر ببافید. وقتی اندازه کار ۱۲ سانتیمتر شد، سه تا دانه رو را به چهار تا اضافه کنید و وقتی اندازه کش ۲۰ سانتیمتر شد کار را شل تمام کنید. دانه‌های رو را از رو کور کنید و دونه‌های زیر را از زیر کور کنید.

دکمه‌ها را در محل مورد نظر بدوزید حتماً یک دکمه در بالا در محل شروع یقه قرار دهید و یک دکمه در پائین در مرز بین کش و بافت ساده قرار دهید. به دلیل اینکه دانه‌ها بزرگ هستند از فاصله بین دانه‌ی لبه سمت راست می‌توان به جای جا دکمه استفاده کرد


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شیوه های مشابه

شیوه داشتن صورت سفید

شیوه اصولی چیدمان میز کار

شیوه بخور دادن به صورت

شیوه صحیح انتخاب همسر

شیوه یاب
کپی رایت © تمامی حقوق این وبسایت متعلق به شیوه یاب می باشد.
هرگونه کپی برداری از مطالب صرفا با ذکر منبع و لینک به آدرس اصلی مجاز است.