شیوه یاب

شیوه اب کردن چربی دور شکم و لاغری موضعی با طب سنتی

دسته بندی : سلامتی     تاریخ : ۱۴ آبان ۱۳۹۵     بازدید : 473

لاغری موضعی و کوچک کردن شکم با روش امبدینگ یا کاشت نخ کت گوت قابل جذب در نقاط طب سوزنی یک نوع روش درمانی طب سنتی چین است که برای درمان دردها، بیماری و نیز سلولیت یا رفع چربی زیر پوستی موثر است.

یعنی فرد می‌تواند قسمتی از بدن را برای رفع چاقی موضعی انتخاب کند و اینکه می توان کاهش اضافه وزن عمومی نیز به همراه آن باشد یا نداشته باشد.چندین مطالعه و تحقیق در مورد مقایسه تأثیر کاشت کت گوت و طب سوزنی بر چاقی و رفع چربی‌های اضافی تجمع یافته زیر پوست و کاهش سایز موضعی بالا و پایین تنه انجام شده است.

این مطالعات مشخص کرده‌اند که هم کاشت نخ کت گوت و هم طب سوزنی سنتی چین و رایج که شامل طب سوزنی الکتریکی نیز می‌باشد، در درمان چاقی تأثیر گذار هستند.

توده بدنی، شاخص توده بدن، دور کمر، چربی اضافی در باسن، نسبت کمر به باسن و مقاومت انسولینی همگی در این مطالعات به‌طور چشم گیر کاهش سایز و حجم چربی یافتند.

به‌طور کلی باور بر آن است که استفاده از این نخ قابل جذب در نقاط طب سوزنی برای درمان چاقی عمومی و موضعی و حذف چربی زیر پوستی و سلولیت بسیار تأثیر گذار و حتی بهتر از روش‌های غربی می‌باشد.

این روش شامل کاشتن تعدادی نخ کت گوت مورد نظر در زیر بافت‌های پوست در ناحیه شکم یا پهلو، باسن و ران پا، سینه‌ها و بازو و پشت با استفاده از سوزنی ویژه و استریل شده و یک‌بار مصرف می‌باشد.
آیا امبدینگ کت گوت در کوچک کردن شکم و رفع چاقی موضعی ثابت شده است؟

بر اساس شواهد موجود همچنان هیچ گونه توافق نظر کلی در مورد استفاده از این روش طب چینی برای درمان چاقی وجود ندارد و نتایج گرفته شده از این روش همیشه مطابق انتظارات بیمار نبوده است.
در نتیجه برای هدف این مطالعه کشف اثر نخ کت گوت در درمان چاقی و لاغری موضعی و کوچک کردن شکم و پهلو، باسن، بازو و توسعه و ایجاد روشی ویژه بر اساس مرور بر مطالعات و تحقیقات پزشکی موجود در این زمینه می‌باشد.
درمان چاقی موضعی و کاهش سایز بدن و لاغری اندام با روش امبدینگ کت گوت طب چینی

سرویس انجمن سلامت ملی آمریکا (PubMed) در سال ۲۰۱۲ در مورد مقالات منتشر شده به زبان انگلیسی و چینی که استفاده از کاشت کت گوت برای درمان چاقی را مورد ارزیابی قرار داده بودند، بررسی کرد.

طب سوزنی برای لاغری و کاهش وزنعباراتی که در این جستجو استفاده شدند کت گوت، کاشت، چاقی و طب سوزنی بودند. فهرست منابع و این مقالات نیز مورد بررسی قرار گرفت. مطالعات شامل تمام ارزیابی‌های آزمایشگاهی که این عوامل را در نظر گرفته بودند، می‌شد.

یکی از محققان چند مقاله را برای بررسی انتخاب کرد. دو محقق نیز به صورت غیر وابسته تمام داده‌های مربوط به تمام مطالعات دارای شرایط را با استفاده از فایل‌های اکسل جمع آوری کردند.

این محققین اطلاعات را از طریق طرح مطالعه، دوره مطالعه، اندازه، جمعیت شناسی بیماران و نتیجه درمان بازیابی کردند. مطالعات مربوطه طبق سطوح شواهد سال ۲۰۱۱ مرکز پزشکی مبتنی بر شواهد دانشگاه آکسفورد، به یکی از سطوح اختصاص داده شدند.

این مطالعه در ژانویه سال ۲۰۱۲ صورت گرفت که در آن ۲۱ مقاله در این موضوع، شامل یک آزمون تصادفی کنترل شده (RCT سطح شاهد ۱) هشت آزمون غیر RTC (شاهد سطح ۲)، ۱۰ و ۱۲ مورد گزارش (شاهد سطح ۴)، مورد بررسی قرار گرفت.
نتایج لاغری موضعی و کوچک کردن شکم، رفع چربی‌ دور کمر و باسن با کت گوت امبدینگ

کوچک کردن شکم و پهلو، لاغری موضعی با امبدینگ نخ کت گوتمطالعه RTC نشان از مساوی بودن تأثیر استفاده از کاشت کت گوت و استفاده از طب سوزنی الکتریکی بر روی بیماران بود و هر دو گروه، کوچک شدن شکم و لاغری موضعی چشم گیر در رفع چربی دور کمر، محیط باسن و نسبت کمر به باسن نشان دادند.

۵ مطالعه از ۸ مطالعه غیر RTC مشخص کردند که تأثیر کاشت کت گوت در میان گروه‌های مختلف متفاوت است. دو مطالعه دیگر هیچ گونه تغییر در میان دو گروه مورد مطالعه را ثبت نکردند.

مطالعه آخر نیز تأثیر چشم گیر در کنترل وزن بدن در روش درمان کاشت کت گوت در مقایسه با گروه کنترل که از فنو فیبرات (که روش رایج برای درمان چاقی نیست) برای درمان آن‌ها استفاده شده بود را نشان می‌داد.
چرا از کاشت کت گوت برای لاغری موضعی و کوچک کردن شکم باید استفاده کرد؟

نخ‌های مورد استفاده با نام Catgut کت گوت یا کات گوت شناخته می‌شوند و از فیبر و رشته‌های طبیعی دیواره‌های روده بز، گوسفند ساخته شده و نیز از الیاف دیگر قابل جذب به نام PDO و PDS استفاده می‌شوند.

پس از انجام کت گوت به‌طور کامل توسط بدن (۸ تا ۱۰ روز بعد) جذب می‌شود. پزشکان چینی از سوزن‌های ۰٫۶ میلی متری برای کاشت کت گوت استفاده می‌کنند تا انجام آن درد کمتری داشته باشد و نخ‌ها نیز راحت‌تر جذب گردند.

نخ کت گوت در نقاط طب سوزنی بدن جهت حفظ تحریک آن نقاط در حدود هر ۱ تا ۲ ماه معمولاً کاشته می‌شود و پس از انجام آن این نخ و رشته‌ها که در همان مسیر مریدین یا کانال انرژی بدن هستند جذب می‌گردند.

طب سوزنی برای لاغری شکمعامل مهم که میزان اثر گذاری این روش را تعیین می‌کند تئوری کانال‌های انرژی چی، دست کاری نیروی کاشت نخ، عمق قرار گیری نخ کت گوت در پوست، انتخاب میزان فشار جهت فرو کردن و چرخه وارد کردن نخ می‌باشد.

کاشت این نخ‌ها بستگی به نوع بدن بیمار داشته و انجام درمان نیازمند یک مشاوره پزشکی می‌باشد.این روش بسیاری از بیماری‌های بدن را برطرف کرده و برای کوچک کردن شکم، لاغری موضعی و افزایش سیستم ایمنی و سلامتی بدن بسیار مؤثر است.

کاشت کت گوت در واقع نوعی طب سوزنی همراه در بدن محسوب می‌شود که در آن نقاط طب سوزنی خاصی به‌طور آرام و مداوم و با حرکت بدن و نخ ها تحریک شده تا آنکه بیماری به‌طور کامل درمان گردد و نتایج مورد انتظار حاصل شود.

تحریک طولانی مدت نقاط طب سوزنی علاوه بر مزایای بسیاری که دارد همچنین می‌توانند برای کوچک کردن شکم، شکل دهی به سینه و لاغری موضعی در قسمت های بالا و پایین تنه و افزایش متابولیسم یا سوخت و ساز بدن نیز مؤثر باشند.
عوارض روش امبدینگ کت گوت در لاغری موضعی بدن

کاشت کت گوت برای لاغریسوزن‌های مورد استفاده در کاشت یا امبدینگ نخ کت گوت برای لاغری موضعی و درمان بیماری کمی ضخیم‌تر از سوزن‌های معمول و رایج مورد استفاده در طب سوزنی هستند و فقط در طول یک ثانیه وارد پوست و خارج می شوند، درد گاهی شاید از انجام طب سوزنی سنتی بیشتر باشد اما درد این روش باز هم بسیار کمتر از تزریق سرنگ یا آمپول می‌باشد.

عوارض جانبی جدی در کاشت کت گوت برای کوچک کردن شکم، لاغری موضعی چربی و درمان بدن بسیار نادر است.

عارضه جانبی غیرمعمول که در این روش گزارش شده است مربوط به وجود آمدن گره زیر پوستی نرم در محل کاشت نخ کت گوت یا PDO را در قسمت پایین شکم و کشاله ران پس از یک ماه پس از انجام درمان بوده است که مشکلی نیست و برطرف می‌شود.

این روش سنتی کاملاً ایمن و بی‌خطر بوده ولی با این حال وجود یک مورد عارضه جانبی در این مقاله ذکر شده است.

مدیر انجمن اتحاد ملی پزشکان چینی، دکتر وانگ چوان می‌گوید:

اگرچه کاشت کت گوت به بسیاری از مردم جهت کوچک کردن شکم و لاغری موضعی کمک می‌کند ولی در این مورد باید احتیاط کرد و افرادی که برای انجام این روش درمانی مناسب هستند تشخیص داده شوند.

دکتر چن همچنین گفت:
نقاط مختلف طب سوزنی در بدنروش کاشت کت گوت معمولاً برای کوچک کردن شکم و لاغری موضعی که عامل آن تجمع چربی زیر پوستی است استفاده می‌شود و جهت درمان چاقی ناشی از عوامل و بیماری‌های فیزیکی باید در نقاط درمانی طب سوزنی و سوخت و ساز بدن بایستی از این روش طب چینی استفاده شود.

دکتر چن می‌گوید: همه پزشکان طب سوزنی حتماً از وسایل و تجهیزات استریل شده و یک بار مصرف استفاده می‌کنند و این روش به هیچ وجه نباید خطر جانبی در پی داشته باشد.
پزشک طب سوزنی و آموزش دیده همچنین در مورد بیماری‌های فرد مراجعه کننده نیز در جلسه معاینه طب چینی توجه می‌کند.

کاشت نخ قابل جذب کت گوت در نقاط و مسیر انرژی چی بدن یک روش و تکنیک بسیار قدیمی است که تاریخ استفاده از آن به درازای استفاده از طب سوزنی می‌باشد.

دکتر چن همچنین اضافه کرد: این روش در اصل برای درمان افرادی با بنیه ضعیف استفاده می‌شده است نه برای کوچک کردن شکم.

در گذشته پزشکان سوزن‌های نازکی که ما امروزه در اختیار داریم را در اختیار نداشتند و همچنین لوله‌های تو خالی برای قرار دادن نخ‌های کت گوت در بدن بیمار وجود نداشت.

او ادامه داد: در این روش در گذشته نخ‌ها توسط یک جراحی کوچک در بدن بیمار کار گذاشته می‌شدند و سپس جای زخم دوخته می‌شد؛ بنابراین به صورت ناخواسته کشف شد که این فرآیند درمانی می‌تواند به کوچک کردن شکم هم کمک کند.

دکتر چن می‌گوید که فرآیند تولید و تهیه رشته‌های کت گت امروزه با روشی که در گذشته جهت تولید این نخ ها به کار گرفته می شد، متفاوت است. امروزه متخصصین قادرند که این نخ‌ها را از طریق مغناطیسی کردن پروتئین تولید کنند.
رفع چربی‌ زیر پوستی یا سلولیت به همراه کوچک کردن شکم و لاغری موضعی

سلولیتزمانی که نخ‌ها در بدن قرار می‌گیرند، تحریک انرژی چی بدن در موضع نخ‌ها باعث خون رسانی بیشتر و سوختن و آب شدن چربی‌های زیر پوست و رفع سلولیت در حین جذب شدن نخ می‌شوند. به این ترتیب این نخ‌ها نیز می‌توانند به کوچک کردن شکم و لاغری موضعی در چربی ها کمک کنند.

با این حال به کاری گیری این روش برای کسانی که به دلیل تجمع چربی در زیر پوست خود دچار چاقی شده‌اند نتایج بسیار قابل توجه تری نسبت به استفاده از آن برای چاقی‌های عمومی ناشی از اختلالات هورمونی و متابولیسیمی دارد.

برای چاقی هورمونی علاوه برای امبدینگ کت گوت موضعی و درمانی، لازم به درمان چاقی عمومی با طب سوزنی سنتی، الکتریکی و گوش مدرن در دوره‌های مختلف است.

داشتن تحرک بدنی و ورزش برای رفع چربی زیر پوست و سلولیتدکتر چن تأکید کرد اگر چه این روش ممکن است برای بیمارانی که از چاقی شکمی رنج می‌برند، بسیار مفید و مؤثر باشد ولی بسیار محتمل است که این بیماران به دیگر مشکلات بدنی و بیماری‌ها نیز مبتلا باشند.

کسانی که در ناحیه شکم دارای چربی اضافی هستند و می‌خواهند از طریق روش کاشت کت گوت چربی‌های خود را از بین ببرند باید پیش از انجام هر گونه درمان، بیماری‌های دیگر خود را درمان کنند.

مردمی که چربی زیر پوستی دارند می‌توانند با ورزش، گرفتن رژیم غذایی یا ادامه سبک زندگی معمول لاغر شوند.

با این حال برخی از مردم دوست دارند راه میان بر را انتخاب کرده و به همین دلیل است که می‌خواهند تحت درمان‌های رادیکال مانند کاشت نخ کت گوت یا pdo و pds با نظر پزشک قرار گیرند.

کاشت کت گوت برای لاغری موضعی در واقع روشی توسعه یافته و پیشرفته به همراه طب سوزنی و موکسی باسشن است که در نقاط طب سوزنی مربوطه برای ایجاد تحریک مؤثر و پایا ( ۱۵ روز تا ۳ ماه در بدن جذب می‌شود) از طریق میتوکندری بدن جهت کاهش سایز چربی و درمان چاقی استفاده می‌شود.

روش ۱۵ روزه کاشت کت گوت یا نخ قابل جذب pdo، pds، چاقی موضعی را از بین برده و باعث سلامتی و سایز بدن ماندگار می‌شود.
اثرات درمانی بدن با روش امبدینگ نخ کت گوت در نقاط طب سوزنی بدن

طب سوزنی الکتریکی برای کاهش وزنآقای مائو و همکارانش ثابت کردند که استفاده از این روش در ترکیب با دارو و روش‌های رایج جهت درمان صرع و کاهش علائم حملات آن تأثیر بهتری نسبت به استفاده از دارو به تنهایی دارد.

همچنین بر بیماری سندرم روده تحریک پذیر، یبوست و التهاب کولیتیس، تأثیر گذاشته و آن‌ها را بهبود می‌دهد. به علاوه این روش برای درمان بی‌خوابی، فلج صورت و بیماری آلزایمر نیز می‌تواند به کار رود.

امبدینگ نخ کت گوت و طب سوزنی الکتریکی در درمان هایپر پلازی غدد پستانی و هیپومنوره مؤثر هستند.

این روش طب چینی بر بیماری سندرم پیش از قاعدگی و پوکی استخوان پس از یائسگی تأثیر مثبت دارد.

این مطالعه در ۷ جولای سال ۲۰۱۲ انجام شد:

انجام امبدینگ نخ کت گوت به مدت هزاران سال در طب سنتی چین برای درمان بیماری‌های مختلف از جمله، سندرم پیش از قاعدگی، کهیر مزمن ، افسردگی، بی‌خوابی، چاقی عمومی و لاغری موضعی، سیاتیک و …به کار می‌رفته است.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شیوه های مشابه

شیوه درمان طبیعی مشکلات روده

شیوه صحیح شستن مو

شیوه درمان درد معده

شیوه صحیح مسواک زدن دهان و دندان

شیوه یاب
کپی رایت © تمامی حقوق این وبسایت متعلق به شیوه یاب می باشد.
هرگونه کپی برداری از مطالب صرفا با ذکر منبع و لینک به آدرس اصلی مجاز است.